Η κυκλοφορία των οχημάτων θα διεξάγεται μέσω του κόμβου της Περιφερειακής οδού και της οδού 23ης Ιουλίου 1974 και κατόπιν ανάλογα με την κατεύθυνση των οχημάτων ως εξής:
(1) Προς Εύοσμο μέσω των οδών: Αθ.Διάκου – Παπαφλέσσα – Φλώρου – Μεγ. Αλεξάνδρου.
(2) Από Εύοσμο προς Περιφερειακή οδό Θεσ/νίκης μέσω των οδών: Μεγ.Αλεξάνδρου – Φλώρου – Ντόρτογλου – Σιατίστης – Γ.Παπανδρέου – Γρυπάρη – 23ης Ιουλίου 1974.
(3) Η΄ εναλλακτικά από Εύοσμο προς Περιφερειακή οδό Θεσ/νίκης μέσω των οδών: Μαιάνδρου – Ευφροσύνης – Νυμφαίου – Αν.Τρίτση – έξοδος στο ρεύμα πορείας προς ανατολικά της Περιφερειακής οδού μέσω του ισόπεδου κόμβου στο ύψος της οδού Σμύρνης.