ΡΩΤΗΣΤΕ ΜΑΣ

  1. Βασίλης Βερμισσώ
  2. ΔΙΑΦΟΡΑ
  3. Κυριακή, 17 Μαϊος 2015
Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΗΜΜΕΝΟΣ ΤΟ 1997,ΑΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ 18 ΕΤΗ.
ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΑΝΑΠΗΡΙΑ 67% ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΗΣ.ΑΡΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΓΙΑ ΔΥΟ ΛΟΓΟΥΣ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ-ΜΟΝΟ ΤΕΚΜΑΡΤΟ ΛΟΓΩ ΨΙΛΗΣ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑΣ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ.
ΜΕ ΒΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,67% ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ,ΦΟΙΤΗΤΗΣ,ΜΙΚΡΟ ΤΕΚΜΑΡΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ,ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ,Η ΘΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Σχολιασμός
There are no comments made yet.
Αποδεκτή απάντηση
Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
0
Votes
Undo
Καλημερα , "Σύμφωνα με την εγκύκλιο διευκρινίζεται ότι, με τις κοινοποιούμενες διατάξεις δεν προβλέπεται, πλέον, εξαίρεση από την υποχρέωση υποβολής δήλωσης για τα ενήλικα τέκνα (π.χ. φοιτητές κ.λ.π.), ακόμα και εάν αυτά αναγνωρίζονται ως εξαρτώμενα μέλη του φορολογούμενου, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 11 του παρόντος Κώδικα, εφόσον αποκτούν εισόδημα."
Σχολιασμός
There are no comments made yet.
  1. περισσότερο από 1 μήνα πριν
  2. ΔΙΑΦΟΡΑ
  3. # Permalink


There are replies in this post but you are not allowed to view the replies from this post.